Дачић пред сутрашњи говор Вучића: Подршка за одлучну политику заштите интереса државе и нације

Потпредседник Владе Србије и министар унутрашњих послова Ивица Дачић је данас из Кине, где је у вишедневној посети, поручио да пружа недвосмислену подршку политици председника Србије Александра Вучића, нарочито у вези с Косовом, о чему је Вучић најавио да ће говорити сутра, у петак, у Београду.
"Овде, у Кини, када се неко од политичара налази у иностранству добро може да се види колико је велика и значајна улога Србије и председника Вучића у међународним односима, он се овде истиче као лидер једне земље која води самосталну и независну политику и како су то Кинези увели у јавну реторику - креатора политике челичног пријатељства Кине и Србије", пренео је министар.
Дачићево министарство је саопштило да је он рекао да "то даје Србији велики капацитет да развија економске и политичке односе".
У саопштењу пише да је "Дачић подвукао да сматра да је обавеза свих да дају допринос таквој политици која пре свега води рачуна о националним и државним интересима, у условима када је Србији тешко, када је наш народ на Косову и Метохији угрожен, када Србија трпи притиске због своје назависне, самосталне спољне политике, када постоји нестабилност у региону и када су сви наши непријатељи уједињени у нападу на Вучића".
Управо зато, указао је он, "и у очекивању онога што ће председник Вучић сутра рећи о Косову и Метохији, желим да му пружим недвосмислену подршку да настави да води одлучну политику заштите државних и националних интереса".
Дачић је рекао да "с друге стране имамо неодговорну антидржавну и антисрпску политику опозиције која користи све могуће разлоге и поводе, почев од наводне штетности литијума, до питања посете председника Израела, ситуације на КиМ, напада на Србе у БиХ, односа према Русији и Кини" што све "слаби национални и државни интерес и има за циљ да ослаби Србију".
Дачић је рекао да "само јака Србија може да одбрани националне и државне интересе и да само јак председник може да води земљу у овако тешким условима", а "знајући колико он (Вучић) значи за Србију у међународним односима, дајем недвосмислену подршку његовој политици у тешким, одлучним тренуцима за Србију и сигуран сам да ће донети праве одлуке за даљу судбину Србије", закључио је Дачић.
(Бета, 12.09.2024)