Francuska će verovatno uvesti mnogo oštrije imigracione i bezbednosne mere
Politika 24.09.2024
![Francuska će verovatno uvesti mnogo oštrije imigracione i bezbednosne mere](https://nstatic.net/268/37814268exbpgg.jpg)
Francuska će verovatno uvesti mnogo oštrije imigracione i bezbednosne mere, izajvio je novi ministar unutrašnjih poslova Bruno Retajo.
Veteran konzervativne Republikanske stranke (LR) i dugogodišnji skeptik prema imigraciji, Retajo (63) izjavio je u intervjuu francuskom dnevniku "Figaro" da će predstaviti nove mere za nekoliko sedmica i da Francuska "ne sme da se uzdrži od jačanja zakonodavnog arsenala". "Moj cilj je da zaustavim ilegalne ulaske i povećam odlaske, posebno za ilegalne imigrante, jer ne treba da ostaju u Francuskoj kada su došli ilegalno", rekao je on. Retajo je kazao da će u