UEFA Liga šampiona: Birmančevič pogodio stativu u remiju Sparte i Štutgarta, Brest sa četiri gola završio gostovanje

Euronews pre 3 sata  |  Autor: Euronews.rs

Mnogi su videli Salcburg kao favorita protiv ekipe Bresta, ali je tim Erika Roja sve to demantovao izdanjem na terenu i trijumfom 4:0 zauzeli čelo tabele Lige šampiona makar do završetka mečeva od 21 čas! Tek se 10. minut igrao na "Red Bul Areni", a domaćin je stigao do vođstva.

Štoper francuskog tima, Žulijena Le Kardinal je nakon kornera i gužve u šesnaestercu sproveo loptu u sopstvenu mrežu, ali je nakon VAR provere gol poništen jer je jedan od igrača Salzburga bio u ofsajdu i ometao je golmana Marka Bizoa. Iako je austrijski tim imao inicijativu u uvodnim minutima meča, Brest je taj koji je prvi stigao do gola. Ludovik Ažork je odličnim dodavanjem pronašao rupu u odbrani Salzburga, a Abdalah Sima je nakon dobrog prijema savladao Janisa