Žota u Londonu sačuvao Liverpul na vrhu, Alison nova briga Slota!

Sportske.net pre 1 sat  |  Sportske.net

Fudbaleri Liverpula savladali su u Londonu ekipu Kristal Palasa rezultatom 1:0 u okviru sedmog kola engleske Premijer lige. "Redsi" su nastavili sjajan pobednički niz trijumfom nad "Orlovima", ali ostanak čete Arnea Slota engleskog šampiona i nakon ovog kola Liverpul bi mogao da "plati" povredom Alisona.

Kristal Palas je već u prvom minutu zatresao mrežu gostiju, ali je Enketija bio u ofsajdu, pa pogodak nije bio priznat. Odgovor je usledio već u devetom minutu susreta. Tsimikas je poslao sjajnu loptu po levoj strani ka Gakpu, Holanđanin je uposlio Dioga Žotu koji se najbolje snašao u kaznenom prostoru i matirao nemoćnog Hendersona. Mogao je Portugalac do još jednog gola sredinom prvog poluvremena, međutim njegov udarac završio je pored leve stative. Najbolju