Posle pobede nad Barsom, Žalgiris izgubio u litvanskom derbiju, skroman učinak Smailagića

Sportske.net pre 2 sata  |  Sportske.net

Košarkaški vikend u Litvaniji je obeležio najveći tamošnji derbi, duel Ritasa i Žalgirisa.

Meč u Viljnusu je završen pobedom domaćeg Ritasa sa 91:88, i to pre svega zahvaljujući odličnoj igri domaćina u prvom poluvremenu kada je stekao 15 poena prednosti. Žalgiris je u poslednjoj četvrtini uspeo da vrati rezultatsku neizvesnost, u par navrata je prilazio na ''minus dva'' ali više od toga nije mogao. Tako je Trinkijerijev tim doživeo prvi poraz u četiri odigrana kola, a ujedno i pokvario utisak posle evroligaške pobede nad Barselonom. Radževičijus je sa