Prva prvenstvena pobeda rukometaša: Vranje 1957 - Rudar 26:25 FOTO/VIDEO

Vranje news pre 2 sata  |  Vranjenews

Prvu prvenstvenu pobedu u aktuelnom šampionatu Super lige Srbije ostvarili su u petak rukometaši Vranja 1957, savladavši kao domaćini ekipu Rudara iz Kostolca sa 26:25 (14:12), u utakmici 5. prvenstvenog kola koja je odigrana u Sportskoj hali u Vranju.

U derbi začelja dva tima ušli su kao najslabiji u ligi u prva četiri kola, ali je utakmica bila borbena i vrlo zanimljiva. Bolje su se snašli domaćini na početku, poveli sa 3:0, ali su gosti ubrzo poravnali (6. minut). Igralo se potom gol za gol sve do 23. minuta, kada su gosti prvi put otišli na dva gola prednosti (8:10). Imali su igrači Rudara i prednost od 9:11 pred kraj poluvremena, ali su domaćini serijom od 4:0 stigli do 13:11, da bi do kraja poluvremena