Jovanović preporodio Grke, Irci pali u Pireju, Englezi u "nebranom grožđu"

Sportske.net pre 1 dan  |  Sportske.net

Fudbaleri Grčke su večeras u Pireju materijalizovali onu istorijsku pobedu protiv Engleske na Vembliju od pre tri dana, savladali Republiku Irsku rezultatom 2:0 i sa maksimalnih 12 bodova se učvrstili na prvom mestu grupe 2 u B diviziji UEFA Lige nacija.

Meč odluke u ovoj grupi će se igrati 14. novembra na Olimpijskom stadionu u Atini, gde će Grci dočekati Engleze, koji imaju devet bodova, i jasno je da će gosti tu morati da trijumfuju kako bi preuzeli prvo mesto koje vodi u A diviziju. Izabranici srpskog stručnjaka Ivana Jovanovića su večeras nadigrali Irce u svim elementima fudbala, a slomili" su ih početkom drugog poluvremena, tačnije u 48. minutu, kada je Anastasios Bakasetas postigao lep pogodak. On je najpre