Redsi srušili plavce u velikom derbiju: Liverpul pobedio Čelsi za prvo mesto na tabeli Premijer lige

Kurir pre 3 sata

Liverpul pobedio Čelsi za prvo mesto na tabeli Premijer lige Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras na svom terenu Čelsi 2:1, u utakmici osmog kola i vratili se na prvo mesto na tabeli Premijer lige.

Liverpul je na Enfildu poveo golom Mohameda Salaha u 29. minutu iz jedanaesterca, a izjednačio je Nikolas Džekson u 48. minutu. Pobedu domaćima doneo je Kertis Džons u 51. minutu na asistenciju Salaha. Posle sedme prvenstvene pobede Liverpul je prvi na tabeli sa 21 bodom, bodom više od drugoplasiranog Mančester sitija. Siti je ranije danas pobedio Vulverhempton 2:1. Čelsi je u poslednje dve utakmice bez pobede, a posle drugog poraza u ligi zauzima šesto mesto na