VTB liga - CSKA nastavio poteru za Lokomotivom, Aleksa dvocifren

Sportske.net pre 7 sati  |  Sportske.net

U VTB ligi se igraju utakmice osmog kola, a moskovski CSKA je opravdao ulogu favorita na gostovanju ekipi Parme u Permu. ''Armejci'' su slavili rezultatom 95:82, što im je šesta pobeda od početka sezone u sedam odigranih mečeva, a na tabeli zauzimaju drugo mesto iza vodeće Lokomotive Kubanj koja ima stopostotan učinak.

Gosti su u prvom poluvremenu obavili najveći deo posla, a u nastavku su uspeli da održe razliku. Melo Trimbl je sa 21 poenom i sedam asistencijama bio najbolji u pobedničkom timu, Astapkovič je upisao 18, a M'Baje 14 poena. Naš reprezentativac Aleksa Avramović je meč završio sa 12 poena, 6 skokova i 5 asistencija. Ekipu Parme koja je pretrpela peti poraz predvodili su Hamilton sa 20 poena i 9 asistencija i Zaharov sa 17 poena i 5 skokova.