Вучевић: Много тога непознато о несрећи у Новом Саду

Бета 03.11.2024

Премијер Србије Милош Вучевић рекао је данас да је много тога непознато о несрећи у Новом Саду у којој је погинуло 14 особа када је на њих пала надстрешница Железничке станице, као и да постоји много опречних мишљења људи из струке.

Вучевић који тренутно борави у Шангају, рекао је да је много тога непознато и да нико не располаже свим подацима, јер се ради о врло комплексном питању.

"Истрага је у рукама Вишег јавног тужилаштва и полиције, и кренула су саслушања, свих оних које тужилаштво види у том ланцу одношења одлука које се тичу радова на Железничкој станици", рекао је он новинарима.

Изјавио је да политичка одговорност мора да постоји и да је причао са председником Србије Александром Вучићем, те да то није упитно, само што ће ту одлуку донети хладне главе и рационално.

Коментаришући плакате са својим ликом, ликовима министара Томислава Момировића и Горана Весића, са поруком "Корупција убија – одговараћете", који су се појавили на четири локације у Новом Саду, рекао је да није време за политичке одговоре.

"Дани жалости су у самом Новом Саду, свакако, много тешки дани за породице погинулих. И јесте трагедија. Скандалозно је да неко назове ово убиством. Морате бити монструм да кажете да је неко убио те људе", рекао је Вучевић.

На питање да ли је почела инспекција неких других објеката које је радила иста компанија, одговорио је потврдно, али додао и да је почела да се прави "антикинеска хајка" и да он никада неће бити њен део.

"Сада треба да похапсимо све представнике кинеских компанија? А, не знамо ни ко је шта радио. Ово је озбиљна опомена свима који се баве том професијом да морају чешће да се врше контроле и надзор над свим објектима", рекао је он.

Вучевић је навео и да су у хрватским медијима инжењери те земље рекли да таква трагедија може да се деси и у Хрватској, јер су многи објекти грађени у исто време као и Железничка станица у Новом Саду.

"Нико не бежи од питања одговорности, а да се спроводи хајка и да се ритуално приносе жртве, па нити ће бити боље породицама погинулих, нити ћемо тиме утврдити шта се заиста десило. Него само неко жели да умири, не знам ни ја какве страсти или жељу за нечим, ничим добрим свакако", оценио је он.

(Бета, 03.11.2024)

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Хроника, најновије вести »