Kina će kontinuirano promovisati digitalnu transformaciju finansijskih institucija
Kurir 28.11.2024
![Kina će kontinuirano promovisati digitalnu transformaciju finansijskih institucija](https://nstatic.net/999/38424999fpipjo.jpg)
Kina će kontinuirano promovisati digitalnu transformaciju svojih finansijskih institucija i ubrzati izgradnju digitalne finansijske infrastrukture, navodi se u nedavno usvojenom akcionom planu.
Plan koji su izdale vladine agencije, uključujući Narodnu banku Kine i Nacionalnu komisiju za razvoj i reforme, predviđa da će Kina do kraja 2027. godine u potpunosti uspostaviti finansijski sistem u skladu sa zahtevima rasta digitalne ekonomije. Prema planu, finansijske institucije će značajno proširiti svoje mogućnosti digitalnog upravljanja, a digitalni finansijski proizvodi i usluge će povećati prilagodljivost i inkluzivnost kako bi pružili podrške osnovnoj