Orban gubi milijardu: Evra?! Ako do ovog roka ne izvrši naloge iz Brisela, EU ukida finansiranje!
Blic 05.12.2024
![Orban gubi milijardu: Evra?! Ako do ovog roka ne izvrši naloge iz Brisela, EU ukida finansiranje!](https://nstatic.net/401/38481401eqeawc.jpg)
Mađarska bi mogla da izgubi milijardu evra iz sredstava EU koja su zamrznuta zbog kršenja vladavine prava, izjavilo je nekoliko zvaničnika koji imaju saznanja o tome za briselski Politiko.
Evropska komisija uskratila je preko 16 milijardi evra bespovratnih sredstava siromašnijim regionima, kao i ekonomsku pomoć nakon pandemije korona virusa da bi se podstakao rast, u okviru napora da se izvrši pritisak na mađarskog premijera Viktora Orbana da izmeni reforme koje Brisel smatra nedemokratskim. Ukoliko Mađarska ne sprovede 17 preporuka i ne dobije odobrenje Evropske komisije do 31. decembra, a samo za to su potrebni meseci, neće dobiti oko milijardu