Силуанов: И Русија користи заплењен новац Запада – развија своје регионе
Политика 05.12.2024

Русија, као одговор на акције Запада, користи приходе од имовине тих земаља за развој својих региона, саопштио је министар финансија Русије Антон Силуанов. „Ми исто поступамо и на исти начин користимо тај новац.
Само што ми користимо тај новац за развој, за подршку региона“, рекао је Силуанов руском новинару Павлу Зарубину. Он је подсетио да је руски председник Владимир Путин, говорећи на инвестиционом форуму „Русија зове!“ напоменуо да Запад још није дошао до преноса главног дела златних и девизних резерви Кијеву, али да је почео да користи приходе од те имовине. Раније је амерички државни секретар Антони Блинкен изјавио да земље Г7 завршавају рад на преносу 50 милијарди

![[ДУБАИ АИРСХОВ 2025] Премијера модернизованог ЈАК-130М: Шта ако се Србија одлучи за куповину?](https://nstatic.net/137/40905137uqeusq.jpg)










