Ђајић: Све се ради како нико не би био крив за несрећу на Железничкој станици у Новом Саду

Ђајић је до марта 2023. године радио као консултант Института ЦИП на реконструкцији зграде Железничке станици.
Како је пре неколико дана изјавио, он ће у свом сведочењу, на основу сазнања која има, рећи да је за пад надстрешнице и убиство 15 грађана крива "коруптивна криминална организација која почиње од државног врха, на челу са Александром Вучићем и саучесницима Милошем Вучевићем, Томиславом Момировићем, Гораном Весићем, Мајом Гојковић и многим другима".{имаге3}
Он сматра да су они учествовали у криминалном удруживању ради стицања материјалне добити на рачун нестручних и неквалитених радова током реконструкције зграде Железничке станице.
Ђајића су представници опозиције и грађани сачекали испред суда, а он је кратко рекао да остаје при том ставу, као и да се од несреће до сада све ради да "нико не би био крив".
"Овде се јасно зна да је неко организовао тај посао, неко извршио тај посао и због тога је убијено 15 људи. Сад да видимо ко је наручио, ко је одборио и ко је извршавао. Није надстрешница пала због корозије", рекао је Ђајић.
Коментаришући документе који су у међувремену објављени, рекао је да је да је видео да се у њима нигде не помиње надстрешница, иако је на њој било радова.{имаге4}
Додао је да то није комплетна документација.
Рекао је и да ће да пита зашто нико није ухапшен из фирме "Стартинг", која је била анагжована на родовма на станици, као и да се та фирма није помињала када је први пут давао изјаву.
(Бета, 13.12.2024)