Студент Сератлић уочи протеста на Тргу Славија: Ово је борба целог народа

Бета 22.12.2024

Студент Универзитета у Београду Петар Сератлић изјавио је да је примарни циљ протеста који је заказан за данас у 16.00 часова на београдском Тргу Славија, коме ће се прикључити пољопривредници, глумци и други грађани, да се пошаље порука да су незадовољни, и истакао је да нема планова о шетњама и говорима.

"План је да се окупимо, да ћутимо, а и да мало будемо бучни. Наша борба за сада јесте студентска, али ми ово видимо као борбу целог народа и позивамо све да нам се придруже данас", рекао је Сератлић за Н1.

Коментаришући то што се на друштвеним мрежама пише о могућим инцидентима, он је казао да је увек могуће да на протестима до инцидената дође, али да гарантује да их студенти никад неће иницирати.

"Свакако смо за инциденте увек спремни, односно знамо шта треба радити тада и ја гарантујем да студенти никад неће иницирати инцидент. Ми смо против инцидената, али ћемо се бранити ако то буде неопходно", рекао је он.

Додао је и да ће 11.52 часова студенти, као и претходних дана, одати пошту погинулим у паду надстрешнице на Железничкој станици у Новом Саду.

(Бета, 22.12.2024)

Повезане вести »

Повезане вести »

Коментари

Друштво, најновије вести »