Nekada fotografski atelje brata Paje Jovanovića – danas bioskop i spomenik kulture
Danas pre 6 dana | N1
![Nekada fotografski atelje brata Paje Jovanovića – danas bioskop i spomenik kulture](https://nstatic.net/570/38887570ycsxxq.jpg)
Sagrađena za dvorskog fotografa kralja, početkom 20. veka nastaje prva i jedina zgrada koja je do tada bila namenjena fotografskom ateljeu u Beogradu.
Danas je „atelje“ ona pod zaštitom Zavoda kao spomenik kulture, piše N1. U samom centru Beograda, u ulici Terazije broj 40, zgrada je zamišljena tako da na spratu fotograf Milan Jovanović dobije svoj atelje u kom će izrađivati fotografije, a da u prizemlju budu dućani. Po izgradnji, u prizemlje je smešten upravo fotografski dućan. U izlogu su stajali, pored portreta u stilskim ramovima i grupnih slika, satova, keramičkih figurica i abažura za lampe – natpisi i