Prevrnuo se vagon sa sumpornom kiselinom u Vrčinu, nema štetnih isparenja
RTV pre 2 dana | Tanjug
![Prevrnuo se vagon sa sumpornom kiselinom u Vrčinu, nema štetnih isparenja](https://nstatic.net/853/38961853tolnle.jpg)
BEOGRAD - Na Železničkoj stanici u Vrčinu večeras je došlo do prevrtanja jednog vagona-cisterne iz kojeg curi sumporna kiselina, saznaje Tanjug.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić stigao je na Železničku stanicu Vrčin gde se prevrnuo vagon, saznaje Tanjug. Do nezgode je došlo oko 18.30 sati. Pripadnici Sektora za vanredne situaciju su na licu mesta. Ministarstvo: Nema prekoračenja emisija sumpor-dioksida u blizini Vrčina Emisije sumpor dioksida kreću se u granicama dozvoljenog, pokazala je merna stanica Leštane (4,6 ug/m3), koja je najbliža naselju Vrčin gde se večeras prevrnula cisterna koja je