Dok komisija češlja papire, trgovci divljaju! Uzburkali javnost, pa se povukli - sad se pravdaju da ima vremena, a prodavci koriste priliku
Kurir pre 1 sat
![Dok komisija češlja papire, trgovci divljaju! Uzburkali javnost, pa se povukli - sad se pravdaju da ima vremena, a prodavci…](https://nstatic.net/612/38974612zwoopx.jpg)
Komisija za zaštitu konkurencije, umesto da ubrza postupak koji je prošle godine pokrenula protiv četiri velika trgovinska lanca zbog sumnje da su se dogovarali o cenama namirnica, kako bi javnost i zvanično dobila potvrdu da su potrošačima ozbiljno zavukli ruku u džepove, pravda se da nema zakonski rok u kome mora da okonča taj postupak.
Osim što su u ranijem odgovoru Kuriru iz Komisije izjavili da nisu dužni da obaveštavaju javnost o postupcima koji su u toku, sada im je zasmetalo što ih u medijima ekonomski stručnjaci prozivaju za pasivnost, pa su nam brže bolje dostavili ogromno objašnjenje šta i kako rade. U tom dopisu nisu propustili da ukažu na sličnu praksu i u Evropskoj uniji, pozivajući se na Evropsku komisiju tvrdeći da i pred njom postupci za zaštitu konkurencije traju od nekoliko meseci