"Urlanje na psa ili mačku na ulici bilo bi za zgražavanje": Brnabić o događajima u Petoj gimnaziji: Niko, nikada, ne sme da nasrne na prosvetnog radnika, kakve vrednosti promovišemo?
Blic 28.02.2025

Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je danas da niko, ni pod kojim uslovima, nikada, ne sme da nasrne na prosvetnog radnika i navela "da ćemo, kada se makar oko toga budemo složili, uraditi veliku stvar za naše društvo".
Brnabić je povodom dešavanja u Petoj beogradskoj gimnaziji, navela da bi u centru Beograda, tamo gde je Peta gimnazija, urlanje na psa ili mačku na ulici bilo predmet apsolutnog zgražavanja, indignacije i najglasnije osude. - Odmah bismo počeli da se javno propitujemo kakvi smo to ljudi i kuda ide naše društvo... Snimak takvog nasilja bio bi viralan, svi bismo coktali i sa nevericom gledali. Ukoliko bi još akteri tog snimka bili mladi ljudi, deca srednjoškolskog