Шта се крије иза хапшења најљућег ердогановог ривала? Полиција му стигла на адресу пред зору, извели га из куће након претреса: "Срамота која неће бити заборављена вековима"

Блиц 20.03.2025
Шта се крије иза хапшења најљућег ердогановог ривала? Полиција му стигла на адресу пред зору, извели га из куће након…

Градоначелник Истанбула, популарни опозициони лидер и кључног ривал председника Реџепа Тајипа Ердгоана ухапшен је у среду, у драматичној ескалацији обрушавања на опозицију и гушење критичких гласова у Турској.

Полиција је стигла на адресу Екрема Имамоглуа пред зору, а након претраге градоначелник Истанбула је изведен око пола 8 ујутро, како је медијима рекла његова супруга Дилек, додајући да је било "веома страшно". Сам Имамоглу је јутро пре хапшења, у 5.12, написао на "КС" да се "наноси ударац вољи нације". - Жао ми је што морам да кажем да је шачица људи који покушавају да узурпирају вољу наше нације користе безбедносне снаге наше земље као инструменте зла и

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Свет, најновије вести »