Велико интересовање за субвенционисане стамбене кредите за младе у Србији

Бета 26.03.2025

Министар финансија Србије Синиша Мали изјавио је да је исказано велико интересовање за субвенционисане стамбене кредите за младе и да је до сада поднето више од 1.800 захтева.

Најавио је да ће држава проширити гарантну шему на већи број некретнина, као и да се програму осим Поштанске штедионице придружиле НЛБ Комерцијална банка и Уникредит банка.

Мали је за ТВ Пинк рекао да је гарантна шема до 400 милиона евра из државне касе покрива куповину 5.500 станова за младе.

Он је казао да је у уторак уручио прва четири уговора, која су добила четири младе жене, и истакао да је програм субвенционисања кредита за куповину некретнина за младе вероватно најважнији и најбољи програм који је икада направљен за младе.

Мали је рекао да је тиме испуњено обећање које је председник државе Александар Вучић дао да ће бити направљен програм за јефтине стамбене кредите за младе, субвенционисане каматне стопе од стране државе, за све младе од 20 до 35 година.

Навео је да се прве године на субвенционисани стамбени кредит за младе плаћа рата 93 евра сваког месеца што је далеко испод цене закупа било ког стана, а да се од друге до шесте године плаћа 175 евра и да сваког месеца током тог периода држава доплаћује 124 евра.

"Зато се то зове субвенционисани кредити. Део плаћа корисник кредита, односно млада особа, део плаћа држава и то је наш начин да им дамо подршку да се осамостале", рекао је Мали.

Навео је да су некретнине за које су потписана прва четири уговора у Суботици, Панчеву, Новом Саду и Зрењанину.

"И то је још један одговор на све оне који су рекли да ће вероватно бити неки станови у Београду, да нико други неће то узети. Ово се односи на све некретнине у целој Србији", казао је Мали.

(бета/цмг)

(Бета, 26.03.2025)

Повезане вести »

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Економија, најновије вести »