Politika arhiva vesti 07.04.2025
Đuro Macut mandatar za sastav nove Vlade Srbije
BBC News 07.04.2025
Endokrinolog, profesor Medicinskog fakulteta u Beogradu, pridružio se i pokretu za narod i državu kojeg najavljuje predsednik Srbije već neko vreme. Rok za formiranje Vlade ističe 18. aprila u ponoć. Sedamnaest dana od kada su poslanici u Skupštini… »
ZLF: Predlog ProGlasa komplementaran s opozicionim o prelaznoj vladi
Beta 07.04.2025
Zeleno-levi front (ZLF) je pozdravio današnji predlog Inicijative ProGlas za formiranje "vlade narodnog poverenja" jer je, kako je saopštio, "u potpunosti komplementaran" sa opozicionim zahtevom o prelaznoj vladi. Na okruglom stolu ProGlasa o "vladi… »
Ćulibrk: Vlast nema nijednu originalnu ideju, i ova sa novim mandatarom je falsifikat
Novi magazin 07.04.2025
"Vlast nema nijednu originalnu ideju, i ideja sa novim mandatarom je isto falsifikat jer smo to imali na nivou Beograda. Isto je bio lekar, koji je pre nego što je postao gradonačelnik bio je cenjen, a sve vreme dok je bio na toj poziciji je gradom… »
Lider LDP-a bio u policiji zbog medijskih navoda o nasilju na studentskom protestu
Beta 07.04.2025
Predsednik Liberalno-demokratske partije (LDP) Čedomir Jovanović saopštio je danas da je protekle noći bio na razgovoru u policiji zbog izjava u medijima o incidentima na studentskim protestima 15. marta u Beogradu. Kako je naveo na društvenim mrežama… »
Nedeljnik: „Spreman sam da pričam i sa tužiocem, ne pada mi na pamet da ćutim“: Čedomir Jovanović saslušan u policiji nakon jučerašnjeg gostovanja na Tanjugu i izjava o zvučnom topuNova: Čeda Jovanović se oglasio nakon saslušanja u policiji u vezi incidenata na protestu 15. marta: „Ne pada mi napamet da ćutim o svemu što znam“još 11 povezanih
(VIDEO) Kažu da nisu odmarali cele noći: Za 30 sati grupa Srba s Kosova, koja ide na Vučićev skup, prepešačila 63 kilometra…
N1 Info 07.04.2025
Grupa Srba koja je juče ujutru iz Rudnice krenula put Beograda, na skup koji će biti održan u subotu 12. aprila u Beogradu, a na koji je pozvao predsednik Srbije Aleksandar Vučić, nije noćas odmarala, tako su za N1 rekli neki od njih. Na putu dugom 260… »
"Nisam išao na proteste kad su možda njemu ruke bile krvave zbog Ribnikara": Ivica Dačić o Branku Ružiću
Mondo 07.04.2025
Ivica Dačić, predsednik SPS, je istakao je da problem u tome što je Branko Ružić bio na protestu 15. marta u Beogradu. Predsednik Socijalističke partije Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je sinoć, tokom gostovanja u Hit Tvitu, da… »
Nova: Vučić pada, studenti pobeđuju, a SPS? Dačićeva partija se uveliko sprema za odstupnicu, a slučaj Ružića možda otkriva i tačan datum promeneBlic: "Ja nisam išao na protest kad su možda njemu ruke bile krvave zbog ribnikara": Dačić o Branku Ružiću: Stranka mora da ima jedinstvenu politikujoš 9 povezanih
Kaja Kalas danas u Crnoj Gori počinje turneju po Zapadnom Balkanu
Nova 07.04.2025
Visoka predstavnica Evropske unije (EU) za spoljnu politiku i bezbednost Kaja Kalas boraviće danas u Crnoj Gori na početku zvanične posete Zapadnom Balkanu. Kalas će sa predsednikom Crne Gore Jakovom Milatovićem i premijerom Milojkom Spajićem razgovarati… »
"Analiziramo greške u dijalogu Kosova i Srbije" Kaja Kalas tokom posete Podgorici: Za nas je normalizacija odnosa najvažnija
Blic 07.04.2025
"Evropska unija razmatra greške i analizira šta ide dobro, a šta ne u Briselskom dijalogu između Kosova i Srbije, kako bi oživela proces normalizacije odnosa između dve susedne zemlje“, izjavila je u ponedeljak u Podgorici šefica spoljne politike bloka… »
Đilas: Imenovanje Macuta za mandatara pokušaj Vučića da kupi vreme opstanka na vlasti
Beta 07.04.2025
Imenovanje Đure Macuta, endokrinologa bez ikakvog političkog ili iskustva u upravljanju sistemima, za mandatara za sastav Vlade Srbije, predstavlja pokušaj Aleksandra Vučića da kupi vreme opstanka na vlasti, ocenio je danas predsednik Stranke slobode i… »
Socijaldemokrate u Evroparlamentu: Srbija ne može u EU sa sadašnjim rukovodstvom
Beta 07.04.2025
Srbija je najuticajnija među zemljama kandidatima za članstvo u EU, ali nije realno da uđe sa sadašnjim rukovodstvom "koje sedi na četiri stolice", rečeno je danas na konferenciji za novinare socijaldemokratskih predstavnika Evropskog parlamenta… »










