НСПРС: Дејан Вук Станковић је Вучићева освета просвети

"У изузетној конкуренцији каријерних опортуниста, бескичмењака и лицемера које је јавност Србије имала прилику да упозна претходних година преко таблоида блиских режиму, Дејан Вук Станковић се истакао поганошћу свог језика и нетрпељивошћу према онима који мисле другачије од њега", навео је НСПРС у саопштењу.
Тај синдикат оценио је да је извесно да се припрема "најжешћа репресија" над професорима, наставницима, студентима и ученицима који су дигли глас против корупције, безакоња, узурпације овлашћења и апсолутне власти једног човека.
НСПРС је позвао запослене у установама образовања да се одлучно супротставе претварању просвете у послушни чиновнички апарат владајуће партије, што ће, како је навео, бити главни циљ предложеног министра.
"На појачану репресију се мора одговорити појачаним отпором", пише у саопштењу.
(Бета, 15.04.2025)