Si Đinping: Izgradnja kinesko-kambodžanske zajednice sa zajedničkom budućnošću izbor istorije i naroda

Beta pre 3 dana

Kineski predsednik Si Đinping izjavio je da je izgradnja kinesko-kambodžanske zajednice sa zajedničkom budućnošću izbor istorije i naroda.

Si je to rekao 17. aprila na sastanku sa predsednikom Kambodžanske narodne partije i predsednikom Senata Samdečom Tečo Hun Senom, prenosi Kineska medijska grupa (CMG).

"Kina i Kambodža nisu samo prijateljski susedi, već i čvrsti prijatelji", rekao je Si, napominjući da su obe zemlje trenutno u ključnoj fazi državnog razvoja.

Si je rekao da dve zemlje treba da imaju na umu dobrobit svog naroda i napredak čovečanstva, da nastoje da daju primer za izgradnju zajednice sa zajedničkom budućnošću čovečanstva u toku unapređenja sopstvene modernizacije, kao i da se udruže kako bi postale snage za mir, stabilnost i napredak u svetu koji prolazi kroz duboke transformacije, neviđene u prethodnom veku.

Napominjući da je Kina najnepokolebljiviji podržavalac Kambodže i najpouzdaniji partner, Hun Sen je rekao da je podrška Kine dala značajan doprinos ekonomskom i socijalnom razvoju Kambodže i poboljšanju života stanovnika, na čemu Kambodža izražava duboku zahvalnost.

"Kambodža se čvrsto pridržava politike jedne Kine, podržava stavove Kine o pitanjima vezanim za Tajvan, Sinđijang i Tibet i protivi se bilo kakvom uplitanju spoljnih snaga u unutrašnje poslove Kine", rekao je on.

"Trgovinski i carinski ratovi oštećuju legitimne interese svih zemalja i dovode do previranja u međunarodnoj situaciji", rekao je Hun Sen, dodajući da je Kambodža spremna da pojača saradnju sa Kinom i da zajednički reaguju na različite rizike i izazove.

(Beta, 18.04.2025)

Povezane vesti »

Ključne reči

Svet, najnovije vesti »