Ovo je jedini horor film koji čuveni Stiven King nije smeo da odgleda do kraja: "Bio sam previše uplašen da bih nastavio..."

Kurir pre 22 dana  |  Index.hr)
Ovo je jedini horor film koji čuveni Stiven King nije smeo da odgleda do kraja: "Bio sam previše uplašen da bih nastavio..."

Iako je Stiven King poznat po stvaranju nekih od najstrašnijih priča u modernoj književnosti i filmu, čak i autor koji je stvorio likove poput Penivajza i Džeka Torensa ima svoje granice.

Njegova mašta, oblikovana užasom i mračnim natprirodnim silama, deluje gotovo nepokolebljivo. Ipak, King ima i trenutke kada ga film izbaci iz njegove „zone bezbednosti“ – toliko da ga ne može ni odgledati do kraja. Tokom godina, King je otvoreno govorio o horor filmovima koje najviše ceni. Na listi su se našli filmovi „Užas iz dubine“, „Konačno odredište“ i iznenađujuće brutalni rimejk filma „Poslednja kuća sa leve strane“, za koji je rekao da je „najbolji horor

Kurir »

Kultura, najnovije vesti »