Настављена блокада зграде суда и тужилаштва у Новом Саду: Активисти и опозиција траже пуштање притворених активиста (фото)
Блиц 19.05.2025

Активисти и припадници опозиције наставили су јутрос блокаду зграде суда и тужилаштва у Новом Саду, тражећи ослобађање шесторо активиста, укључујући и професорку Марију Васић, која је због штрајка глађу и жеђу превезена у затворску болницу у Београду.
Блокирана су сва четири улаза зграде суда и тужилаштва. На службеном улазу зграде суда су чланови опозиције, покрајински посланик Зелено-левог фронта Бранислав Грубачки, градски одборник Групе грађана "Буди херој" Миша Бачулов и бивши градоначелник Инђије Горан Јешић. Испред зграде суда постављен је транспарент "Испред вас је народ, иза вас је банда - бирајте". Подсетимо, блокада новосадске Палате правде почела је 15. маја у 7.00 и грађани од тада дежурају на












