Загреб избегао опасност, пожар код болнице под контролом: Ватрогасци у једном тренутку морали да се повуку "Имали смо срец́е што дим није ишао ка граду" (видео)
Курир 25.05.2025 | Индекс/Пренео: Н. В.)

Пожар који је јуче поподне избио на напуштеном градилишту Универзитетске болнице у Блату у Загребу стављен је под контролу, објавили су хрватски медији.
Индекс преноси да су се загребачки ватрогасци борили са пожаром целе ноц́и. Пријава грађана је примљена у 17:35 часова, а тицала се пожара у складишту јавног предузец́а у близини болнице - наводи загребачка полиција. Процењује се да је површина дела зграде захвац́еног пожаром око 1.600 квадратних метара. На лицу места је и даље десетак ватрогасних екипа. Штета још није процењена, али се вец́ може рец́и да је огромна. Јавна ватрогасна станица Загреб објавила је












