Rusija sprema ofanzivu na Sumsku oblast, stiglo 50.000 vojnika: Zauzeli četiri sela, glavni cilj stvaranje tampon zone od 10 kilometara!
Kurir pre 2 dana | Kijev independent

Rusija je koncentrisala dovoljnu količinu snaga u Kurskoj oblasti da potencijalno pokrene napad na ukrajinsku Sumsku oblast, izjavio je portparol Državne granične službe Ukrajine Andrij Demčenko.
Ova izjava dolazi usred upozorenja o novoj mogućoj ruskoj ofanzivi ovog leta, budući da mirovni napori uz posredovanje SAD-a nisu uspeli da dogovore sporazum o prekidu vatre. Rusija je postala sve aktivnija u Sumskoj oblasti nakon što je uglavnom potisnula ukrajinske snage iz Kurske oblasti. Ukrajinske vlasti su nedavno potvrdile da su ruske snage zauzele četiri sela u Sumskoj oblasti blizu granice: Novenke, Žuravka, Veselivka i Basivka Govoreći na nacionalnoj