Pokrili smo svaku drugu kuću u Levču: Bračni par Pavlović iz Siljevice kod Rekovca jedini školovani limari u ovom kraju(foto)

Pokrili smo svaku drugu kuću u Levču: Bračni par Pavlović iz Siljevice kod Rekovca jedini školovani limari u ovom…

U SILjEVICI kod Rekovca žive Pavlovići, neobični penzioneri - Milomirka (67), zvana Beca, i Milen (73), poznatiji kao Popaj.

Foto:Z.Gligorijević Njihov prosečan dan počinje ovako - popiju tablete za epilepsiju, pa pođu da rade - ona se penje na krov i postavlja limene panele i oluke, a on joj daje savete ako su joj potrebni. Ovaj neobičan bračni par ne samo što je među malobrojnim limarima u Levču, već su njih dvoje jedini školovani limari. Dok Milen 1999. godine nije otišao u invalidsku penziju, jer je proglašen nesposobnim za rad, zajedno su pokrivali krovove, izrađivali i postavljali

Pročitajte još

Ključne reči

Regioni, najnovije vesti »