Vučić: O izvozu municije u narednom periodu odlučivaće samo Savet za nacionalnu bezbednost

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da će o izvozu municije u narednom periodu odlučivati samo Savet za nacionalnu bezbednost.
Vučić je kazao da će biti napravljena "crna, siva i bela lista" zemalja po pitanju izvoza municije iz Srbije.
"Ide sad naredba Saveta za nacionalnu bezbednost Ministarstvu trgovine da više nema bilo kakvog izlaska municije iz Srbije ali to nama predstavlja ozbiljan problem", rekao je Vučić novinarima u Beogradu posle dodele ugovora o radu najuspešnijim diplomcima medicinskih fakulteta.
Vučić je rekao da je od sinoć izložen "velikim pritiscima spolja i iznutra" posle najave obustave izvoza municije iz Srbije i da je dobio informacije da će već tokom jula biti demonstracija u fabrikama namenske industrije.
"Krenuli su ogromni pritisci da se pusti još pet, deset, 50 ugovorenih pošiljki a pošto sam rekao da ne može, onda sam dobio da će u julu biti demonstracija u fabrikama namenske industrije da mi pokažu da mora da se izvozi jer oni moraju da prime plate i da žive od svega toga", kazao je predsednik.
Vučić je dodao da Srbija "mnogo toga" uvozi iz Izraela ali nije želeo da precizira o čemu se radi.
"Postoje stvari za koje se nadam da će doći u zemlju, ali mi ne pada na pamet da kažem šta je uzletelo a šta je sletelo", kazao je Vučić.
Upitan za subotnji studentski protest u Beogradu, Vučić je rekao da će nasilnici biti pohapšeni.
"Imate posla s ljudima koji žele zlo svojoj državi i narodu ali to neće biti dozvoljeno. Znamo da nemaju preveliku popularnost, to je velika razlika u odnosu na mart, posebno u odnosu na februar kada su bili najpopularniji, pričam o njima. Sad su svi shvatili da je u pitanju prljava politika i obojena revolucija", kazao je predsednik.
Komentarišući poslednje istraživanje Nove srpske političke misli po čijim rezultatima građani daju veće ocene rektoru Univerziteta u Beogradu Vladan Đokiću u odnosu na predsednika Srbije, Vučić je rekao da oni "nikad nisu radili istraživanje".
"Đorđe Vukadinović sedne i izmisli šta mu padne na pamet, nikad nije radio istraživanje. Tako da prihvatam da imam sve jedinice a oni sve petice ili desetke, sve je okej", kazao je Vučić.
(Beta, 24.06.2025)