Петровић (ССП) пита зашто бивши министар Небојша Стефановић има полицијско обезбеђење

Потпредседник Странке слободе и правде (ССП) и народни посланик Горан Петровић је данас запитао зашто бивши министар Небојша Стефановић има полицијско обезбеђење.
У страначком саопштењу је навео и да је исто питање поставио пре десет месеци, 24. септембра 2024. у Скупштини Србије, и да није добио одговор, те да га зато понавља.
"Сећамо се да је Стефановића, његова прва сарадница (тадашња државна секретарка у МУП-у) Дијана Хркаловић оптуживала за повезаност са криминалним клановима (...) и за корупцију, зато се појавила сумња да ли га полиција штити, или га можда по налогу Александра Вучића прати" навео је.
Стефановић је својевремено био министар унутрашњих послова и министар одбране, председник парламента и шеф београдских напредњака и важио за главног кандидата за Вучићевог наследника у Српској напредној странци.
Све се променило након афере са посредовањем у продаји оружја преко његовог оца и избијања у јавност афере са фармом марихуане "Јовањица". Након тога Стефановић је практично нестао из политичког живота, а појављује се тек повремено неким саопштењем у којем безусловно подржава председника државе Александра Вучића.
(Бета, 28.07.2025)









