Протести у Србији уочи обележавања пада надстрешнице у Новом Саду
Дан пред најављену протестну шетњу поводом девет месеци од пада надстрешнице у Новом Саду, у појединим градовима блокаде.

Поједине улице и раскрснице поново су блокиране у Београду, Новом Саду, Шапцу, Новом Пазару и другим градовима Србије дан уочи обележавања девет месеци од трагичног пада надстрешнице железничке станице у којем је живот изгубило 16 људи.
У Београду су протест „Пређи на нашу страну&qуот; организовали зборови грађана, а у Новом Саду су се демонстранти окупили испред зграде суда Због привођења двоје људи.
У Шапцу, на западу Србије, протестује се против ископавања литијума.
Блокиран је и центар Новог Пазара, због одређивања притвора од 30 дана ухапшенима у инциденту 29. јула испред Државног универзитета (ДУНП), када је дошло до нагуравања полиције и демонстраната.
ПОГЛЕДАЈТЕ ФОТОГРАФИЈЕ ИЗ БЕОГРАДА




ББЦ на српском је од сада и на Јутјубу, пратите нас ОВДЕ.
Пратите нас на Фејсбуку, Твитеру, Инстаграму, Јутјубу и Вајберу. Ако имате предлог теме за нас, јавите се на ббцнасрпском@ббц.цо.ук
- Је ли кажњиво писање порука на новчаницама и имају ли успеха такве акције
- Настављени протести у Србији, али и полицијске интервенције и привођења
- Шта се догађа са блокадама факултета у Србији
- После протеста у Ужицу седам ухапшених на слободи, двојици кућни притвор
- Вучић у Новом Саду, зборови нису могли до председника; протести у Београду и сутра у Ужицу
(ББЦ Невс, 07.31.2025)
