Pismo Petoj

Peščanik 25.08.2025  |  Goran Marković
Pismo Petoj

Autor je na svom FB nalogu reagovao na odluku v. d. direktorke Pete beogradske gimnazije Danke Nešović da otpusti profesore te gimnazije koji su podržali studentske proteste.

Dragi učenici, profesori i nenastavno osoblje Pete beogradske gimnazije, Obraćam vam se kao đak vaše škole od 1961. do 1965. godine. Te godine sam se otisnuo u život spreman za sve što me je u njemu čekalo. Spreman, ne zato što sam bio poseban već stoga što sam završio Petu, najbolju gimnaziju u Beogradu, sa najboljim profesorima i najpametnijim gimnazijalcima koji su u toj školi proveli možda najvažniji deo svog života. Mi, završeni učenici Pete postali smo

Peščanik »

Podanici veka

Podanici veka

Peščanik pre 7 sati
Ode predsednik

Ode predsednik

Peščanik pre 7 sati
„Teroristički“ flash mob

„Teroristički“ flash mob

Peščanik pre 7 sati
„Ubi me prejaka reč“

„Ubi me prejaka reč“

Peščanik pre 1 dan
Peščanik »

Društvo, najnovije vesti »