Gašić sa državnim sekretarom Ministarstva odbrane Esvatinija o bilateralnoj saradnji
RTV 24.09.2025 | Tanjug

BEOGRAD - Ministar odbrane Bratislav Gašić razgovarao je danas sa princem Sikalo Nkpolo Dlaminijem, državnim sekretarom u Ministarstvu odbrane Kraljevine Esvatini o bilateralnim odnosima dve zemlje i saradnji u oblasti odbrane.
Gašić je izrazio zadovoljstvo zbog prisustva delegacije Kraljevine Esvatini na Međunarodnom sajmu naoružanja i vojne opreme ''PARTNER 2025'' i istakao da su odnosi dve zemlje tradicionalno dobri i da to pokazuje i nedavna poseta kralja Msvatija Trećeg Srbiji, navodi se u saopštenju Ministarstva odbrane. On je naveo da će prisustvo delegacije Esvatini biti izuzetno korisno ističući da je sajam ''PARTNER 2025'' mesto sveobuhvatnog predstavljanja tehnoloških i


![[POSLEDNJA VEST] Srpska kupovina Rafala danas zvanično dobila treći i najveći segment – industrijsku saradnju; Daso poklanja…](https://nstatic.net/810/40541810ldrfni.jpg)









