Htela je da predstavlja žene koje se bore s rakom: "Zatražila sam da budem deo revije Viktorijas sikreta - nisu me primili"
N1 Info pre 4 sati | N1 Beograd

Nekadašnjem modelu Viktorijinih anđela Bjanki Balti dijagnostikovan je rak jajnika u trećem stadijumu C u septembru 2024. godine, nakon što je zbog bolova u donjem delu stomaka otišla na odeljenje hitne pomoći.
Bila je nosilac mutacije gena BRCA1, što je svrstava u grupu s visokim rizikom, pa je 2022. godine preventivno uradila dvostruku mastektomiju. Kroz njen put lečenja Bjanka je postala zagovornica podizanja svesti o raku jajnika i istraživanja ranog otkrivanja ove bolesti. Uoči revije brenda Viktorijas sikret za koji je nekada i sama radila objavila je pismo u kojem je obelodanila da je želela da bude deo ovogodišnje revije. Ipak, odbijena je za učešće. Njeno tekst