Izvor: Sputnik/Politika arhiva vesti 27.10.2025
Vučić: Odgovori za NIS krajem ove ili sledeće nedelje - Hrvati neće biti vlasnici
Sputnik pre 6 dana
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da je danas imao teške razgovore sa MMF-om i da je jedna od tema bilo i pitanje NIS-a koji je, kako je rekao, najveći rizik i od presudnog značaja za nas. "Teški su razgovori sa MMF-om, svakako ne laki, za… »
U Prištini otkucava sat: Dve opcije na stolu - nijedna nije u korist Kurtija
Sputnik pre 5 dana
Aljbin Kurti će još narednih 60 dana da ostane na vlasti jer po ustavu predsednica tzv. Kosova Vjosa Osmani mora da da drugoplasiranoj stranci da formira vladu u tom periodu. Kraći put je da se u parlamentu sa dvotrećinskom većinom glasova odreknu… »
Priština stavila pod zaštitu područje jezera Gazivode i Mokru goru kod Zubinog Potoka
Sputnik pre 5 dana
Priština je odlučila da stavi pod zaštitu područje jezera “Gazivode” i planine Mokra Gora kod Zubinog Potoka, objavio je vršilac dužnosti ministra za infrastrukturu takozvanog Kosova Hisen Durmiši. Naveo je da je odluku potpisao nakon jednogodišnjeg… »
Nemački ministar predlaže da deca u školi uče kako da se ponašaju u slučaju rata
Sputnik pre 5 dana
Savezni ministar unutrašnjih poslova Nemačke Aleksander Dobrint (CSU) predložio je da se đaci u školama sistematski uče kako da reaguju u kriznim situacijama i u slučaju rata. On planira da na novembarskoj konferenciji ministara unutrašnjih poslova… »




