Istorijski arhiv Niš objavio novi broj Peščanika
Gradski portal 018 pre 27 dana | redakcija GP018

U holu Istorijskog arhiva u Nišu prezentovan je novi 26. broj časopisa „Peščanik” , koji godinama donosi radove iz oblasti istoriografije, arhivistike i šireg spektra humanističkih nauka.
Ovo izdanje, pored brojnih domaćih autora, okuplja i eminentne autore iz inostranstva. Brojnoj publici u Arhivu novi „Peščanik” su predstavili glavni urednik dr Boris Bulatović, članica redakcije dr Miomira Kostić i glavna i odgovorna urednica Snežana Radović. „U ovom broju se pojavljuju značajni inostrani autori. Reč je o jednom od najuglednijih svetskih slavista Dejvidu Norisu sa Slavističke katedre Univerziteta u Notingemu u Velikoj Britaniji, koji se bavi

![„Ko izvuče paricu, sreća ga prati celu godinu“ – Baka Dragica otkriva tajnu božićne česnice [VIDEO]](https://nstatic.net/968/41167968orhdln.jpg)




