Венецуелански "гест мира"

Б92 09.01.2026
Венецуелански "гест мира"

Венецуеланска влада почела је да ослобађа групу политичких затвореника, што је мера коју је председник парламента Хорхе Родригез описао као "гест мира" и корак ка промоцији националног суживота.

Јуче су чланови породица политичких затвореника чекали испред затворских објеката, укључујући Ел Хеликоиде у Каракасу, док су током вечери почела да се издају саопштења о ослобађању, преноси портал Ел национал. Родригез је рекао да се ослобађања односе на значајан број венецуеланских и страних држављана, без прецизирања укупног броја. Према прелиминарним извештајима организација за људска права, међу пуштенима до раних јутарњих сати су адвокат и бранилац

Повезане вести »

Кључне речи

Свет, најновије вести »