Izvor: Radar/Društvo arhiva vesti 13.01.2026

Nova epizoda (samo)ponižavanja javnog medijskog servisa

Nova epizoda (samo)ponižavanja javnog medijskog servisa

Radar pre 1 dan
Potrebom da se oglasi, i to ovakvim saopštenjem, RTS građanima poručuje da tabloidi mogu da pokreću „istrage“ i da tabloidi zapravo definišu granice dozvoljenog u javnom, kulturnom i umetničkom govoru. Samo nekoliko replika u igranoj TV seriji „Radio… »
Ćaci-dekan, u penziji

Ćaci-dekan, u penziji

Radar pre 1 dan
Bivšem dekanu Ekonomskog fakulteta, čije smo reagovanje na kolumnu profesorke Popović Otvoreno pismo Upravnom sudu: Nedostojni ste objavili na sajtu Radara sa naslovom Dostojna?, odgovorila je autorka kolumne i njen odgovor, takođe, objavljujemo… »
Srbija – negde između Mordora i Amarkorda

Srbija – negde između Mordora i Amarkorda

Radar pre 2 dana
Po buduće slobodno društvo, „najopasniji“ gledalac nije ni zastrašeni posmatrač, ni oduševljeni sledbenik, već „zadovoljni rob kao najveći neprijatelj slobode“. To su oni koji razumeju da ono što gledaju jeste vodvilj, koji vide i karikaturu i represiju… »