Трамп ће уништити НАТО?
Б92 07.04.2026

Амерички председник појачава претње које упућује Ирану - да ли ће НАТО да буде колатерална штета? Бивши амерички амбасадор каже да Алијанса "није мртва", али јесте "дубоко оштећена" трансатлантским поделама, пише Дојче веле.
"НАТО је сломљен", отворено каже бивши амерички амбасадор при НАТО, Иво Далдер. Он је још пре годину дана објавио чланак под насловом "НАТО без Америке: Како Европа може да води савез осмишљен за америчку контролу", а сада истиче да су напетости око Ирана између Доналда Трампа и европских савезника гурнуле Северноатлантску алијансу у "најгору кризу" у њеној историји – Савез је управо 4. априла обележио 77 година постојања. Далдер, који је сада виши сарадник у








