Na početku beše bes
Buro pre 24 dana

Bes se često naziva „sekundarnom emocijom” ili prvim slojem emocije.
Zašto? Jer nešto mora da ga pokrene. To nešto je takođe emocija. Stid, povređenost, usamljenost, osećaj nemoći i nepripadanja. Zbog toga su „braća”, Nial i Ruben, jedan bez drugog nemogući. Samo polovina čoveka. Prepreka skladnom odnosu, tačnije celini, ako ih zamislimo da u miru žive jedan pored drugoga sa svojim partnerima/partnerkama, što uopšte nije bilo nemoguće, jeste kultura. Kultura koja je jednom davno (kada je Ahilej mrcvario leš Hektora, kog je prethodno










