SpaceX prvi put emituje obveznice

B92 pre 22 sata
SpaceX prvi put emituje obveznice

Američka svemirska i tehnološka kompanija SpaceX pokrenula je svoju prvu emisiju obveznica nakon nedavnog rekordnog izlaska na berzu, dok prema najnovijim podacima raspolaže sa oko 100,8 milijardi dolara gotovine i gotovinskih ekvivalenata.

Kompanija Ilona Maska nije objavila vrednost niti uslove emisije obveznica, ali je navela da će prikupljena sredstva biti iskorišćena za opšte korporativne potrebe i refinansiranje postojećih kreditnih obaveza, prenosi Rojters. Emisija predstavlja prvi izlazak Spejseksa na tržište duga nakon istorijske inicijalne javne ponude akcije (IPO) održane ovog meseca. Spejseks je 12. juna prikupio 85,7 milijardi dolara kroz IPO, najviše u istoriji tržišta kapitala i

Povezane vesti »

Ključne reči

Ekonomija, najnovije vesti »