Izvor: Aero.rs arhiva vesti 29.07.2026
Oštećen ATR 72-600 Er Srbije: YU-ASF van saobraćaja tri meseca
Aero.rs pre 2 dana
ATR 72-600 Er Srbije registarske oznake YU-ASF biće van saobraćaja približno tri meseca nakon što je 28. jula oštećen na Aerodromu Nikola Tesla u Beogradu, saopštila je nacionalna avio-kompanija. Kako navodi Er Srbija, do incidenta je došlo kada je… »
Croatia Airlines preuzela prvi Airbus A220 u Star Alliance bojama: U Zagreb stigla „Velika Gorica“
Aero.rs pre 2 dana
Prvi Airbus A220 na svetu u zvaničnoj šemi bojenja globalne avio-alijanse Star Alliance stigao je u Zagreb. Reč je o avionu registracije 9A-CAS, nazvanom „Velika Gorica“, koji je ujedno postao deseti Airbus A220 u floti Croatia Airlinesa. Novi Airbus… »
Može li pilot izgubiti posao zato što je štitio bezbednost putnika? Slučaj Rajanera otvara pitanje svih pilota
Aero.rs pre 2 dana
Da li pilot može da izgubi posao zbog odluke koju je doneo isključivo u interesu bezbednosti leta? Upravo to pitanje otvorilo se nakon što je španski sindikat pilota SEPLA saopštio da je kapetan Rajanera dobio otkaz pošto je, koristeći diskreciono pravo… »
Sankcije Rusiji prizemljile Kamove Ka-32: Protivpožarni helikopteri ostali na zemlji dok Španija gori
Aero.rs pre 2 dana
Dok se Španija suočava sa jednim od najtežih talasa šumskih požara poslednjih godina, u javnosti je ponovo otvorena rasprava o posledicama evropskih sankcija uvedenih Rusiji. Povod je izjava francuskog političara Florijana Filipoa, koji tvrdi da su… »




