Federer u četvrtfinalu Australijan opena

Beta 22.01.2018

Branilac titule na Otvorenom prvenstvu Australije, švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se danas u četvrtfinale tog turnira u Melburnu, pošto je pobedio Mađara Martona Fučoviča posle tri seta, 6:4, 7:6, 6:2.

Drugi teniser sveta pobedio je za dva sata i dva minuta, tri puta je oduzeo servis protivniku, koji nije imao nijednu priliku za brejk.

Federer je u 10. gemu prvog seta napravio brejk, što mu je bilo dovoljno da povede u meču. U drugom setu nije bilo brejka, pa je odigran taj-brejk, koji je Švajcarac dobio sa 7:3.

Federer je bez problema osvojio treći set, dva puta je oduzeo servis 80. igraču sveta i 14. put se plasirao u četvrtfinale prvog grend slem turnira u sezoni.

On će u četvrtfinalu igrati protiv Čeha Tomaša Berdiha, koji je ranije danas pobedio Italijana Fabija Fonjinija sa 6:1, 6:4, 6:4 i sedmi put se plasirao u četvrtfinale turnira u Melburnu.