Povezane vesti

"Montenegro erlajns" ne može u Srbiju, Beograd i Podgorica objašnjavaju zašto

"Montenegro erlajns" ne može u Srbiju, Beograd i Podgorica objašnjavaju zašto

RTS 27.05.2020
Avionima crnogorskog avio-prevoznika "Montenegro erlajns" od danas je zabranjeno sletanje na beogradski aerodrom "Nikola Tesla". Direktorat civilnog vazduhoplovstva meru je doneo nakon odluke crnogorskih vlasti da ne otvore granicu za državljane Srbije… »
Marković: Brnabić je mogla da pozove mene, ne zatvaramo granicu

Marković: Brnabić je mogla da pozove mene, ne zatvaramo granicu

Dnevnik 27.05.2020
PODGORICA: Premijer Crne Gore Duško Marković rekao je da telefoni rade i vlasti iz Srbije su mogle da nazovu i pitaju ako ih zanimaju odluke Vlade Crne Gore da zasad neće otvoriti granicu prema Srbiji. "Brnabić je mogla da pozove mene, Vučić… »
Obrt u Podgorici: Crnogorci sad pozivaju Srbe da dođu

Obrt u Podgorici: Crnogorci sad pozivaju Srbe da dođu

Blic 27.05.2020
Odluka o tome sa kojim ce državama biti otvorene granice, a koju bi u četvrtak trebalo da donese Nacionalno koordinaciono telo za zarazne bolesti, biće zasnovana na epidemiološkim standardima, izjavio je daanas premijer Crne Gore Duško Marković. On… »
Politika ili epidemija - šta je iza odluke Podgorice o "rampi" za građane Srbije

Politika ili epidemija - šta je iza odluke Podgorice o "rampi" za građane Srbije

N1 Info 27.05.2020
Polemika na relaciji Beograd-Podgorica ne prestaje. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić kaže da nema nikakvu sumnju da je odluka Crne Gore da njene granice od 1. juna ne budu otvorene za državljanje Srbije politička odluka. Crnogorski premijer Duško… »
Vučić o odluci Podgorice: Mi u to blato nećemo ulaziti

Vučić o odluci Podgorice: Mi u to blato nećemo ulaziti

Glas Zapadne Srbije 27.05.2020
Odluka Crne Gore da od 1. juna ne otvori granice sa Srbijom je politička, kaže predsednik Aleksandar Vučić, dodajući da Srbija svoju granicu neće zatvarati. U međuvremenu je stupila na snagu suspenzija, kojom je avionima "Montenegro erlajnsa"… »
Marković: Odluka o granici nije politička, ne znam šta je povod za izjavu Vučića

Marković: Odluka o granici nije politička, ne znam šta je povod za izjavu Vučića

N1 Info 27.05.2020
Crnogorski premijer Duško Marković izjavio je da je odluka vlade o otvaranju granica, koja za sada izuzima Srbiju i nekoliko država regiona, doneta u skladu sa "epidemiološkim standardima" i odbacio tvrdnje da je politički motivisana. Izvor: Nova M… »
Premijer Crne Gore: Poštujemo odluku Srbije o zabrani letova, videćemo šta stoji iza toga

Premijer Crne Gore: Poštujemo odluku Srbije o zabrani letova, videćemo šta stoji iza toga

Blic 27.05.2020
"Njihova je odluka da zabrane letove "Montenegro erlajnsa" na srpski aerodrom. Poštujemo, videćemo šta stoji iza toga i koliko će trajati. Ovo je samostalna nezavisna odluka Srbije", kazao je premijer Crne Gore Duško Marković u parlamentu ove… »
Crnogorski premijer najavio upotrebu sile? "Svaki pokušaj destrukcije i destabilizacije biće sankcionisan!"

Crnogorski premijer najavio upotrebu sile? "Svaki pokušaj destrukcije i destabilizacije biće sankcionisan!"

Pravda 27.05.2020
Premijer Crne Gore Duško Marković poručio je danas da su svi pokušaji i nasrtaji ugrožavanja mira, stabilnosti, a posebno nezavisnosti Crne Gore uzaludni i da će biti sankcionisani. - Uzaludni su nasrtaji, namerno kažem nasrtaji, ne pokušaji, jer… »
Knežević: Nećemo dozvoliti državu na antisrpstvu

Knežević: Nećemo dozvoliti državu na antisrpstvu

Dnevnik 27.05.2020
PODGORICA: Demokratski front nema nameru da preispituje crnogorsku nezavisnost, ali neće dozvoliti građenje države na antisrpstvu i proglašenju SPC za agresora, poručio je danas u parlamentu opozicioni poslanik Milan Knežević. Knežević je tokom… »
I mi se nadamo da će srpski državljani što pre moći u Crnu Goru, nisam naredio hapšenje vladike: Duško Marković na…

I mi se nadamo da će srpski državljani što pre moći u Crnu Goru, nisam naredio hapšenje vladike: Duško Marković na…

Večernje novosti 27.05.2020
Srbija se uspešno nosi sa epidemojom koronavirusa i mi u Vladi se nadamo da će se to desiti brže nego što standardi govore. U tom trenutku mi ćemo biti otvoreni za srpske državljane - izjavio je premijer CG Duško Marković. Svi pokušaji i nasrtaji… »
“Djeci crnogorskih tajkuna zabraniti provod po Beogradu”

“Djeci crnogorskih tajkuna zabraniti provod po Beogradu”

Nova 27.05.2020
U crnogorskom parlamentu danas se vodila burna rasprava o brojnim pitanjima, a na dnevnom redu našla se i odluka crnogorskih vlasti da ne otvore od 1. juna granicu sa Srbijom. Zbog toga su sevale varnice između premijera Duška Markovića i poslanika… »
"Isterajte crnogorske tajkune iz Beograda, njihovoj deci zabranite provod": Knežević izazvao buru, sasuo im sve u lice

"Isterajte crnogorske tajkune iz Beograda, njihovoj deci zabranite provod": Knežević izazvao buru, sasuo im sve u lice

Srbija danas 27.05.2020
Burno u parlamentu. U crnogorskom parlamentu danas se vodila burna rasprava o brojnim pitanjima, a na dnevnom redu našla se i odluka crnogorskih vlasti da ne otvore od 1. juna granicu sa Srbijom. Zbog toga su sevale varnice između premijera Duška… »
Crnogorski premijer: Svaki pokušaj destrukcije i destabilizacije biće sankcionisan

Crnogorski premijer: Svaki pokušaj destrukcije i destabilizacije biće sankcionisan

Blic 27.05.2020
Premijer Crne Gore Duško Marković poručio je danas da su svi pokušaji i nasrtaji ugrožavanja mira, stabilnosti, a posebno nezavisnosti Crne Gore uzaludni i da će biti sankcionisani. - Uzaludni su nasrtaji, namerno kažem nasrtaji, ne pokušaji, jer… »
Premijer Crne Gore: NATO nas štiti! Opozicija: Vi ste 30-godišnja epidemija

Premijer Crne Gore: NATO nas štiti! Opozicija: Vi ste 30-godišnja epidemija

Mondo 27.05.2020
U Skupštini Crne Gore rasprava o aktuelnom trenutku, pre svega odnosu Crne Gore i Srbije, Srpske pravoslavne crkve, otvaranju granica... U Skupštini Crne Gore rasprava o aktuelnom trenutku, pre svega odnosu Crne Gore i Srbije, Srpske pravoslavne crkve… »

Vesti dana »