СВМ иде самостално на изборе

Радио 021 13.01.2016  |  Бета
СВМ иде самостално на изборе

Председништво Савеза војвођанских Мађара (СВМ) одлучило је данас да та странка на изборе изађе самостално, али и да је отворена за евентуалне коалиције са политичким партијама војвођанских Мађара на локалном нивоу.

Председништво СВМ-а је у саопштењу навело да ће општинске организације те странке формулисати предлоге за ступање у коалицију са странкама Мађара у Војводини, а коначну одлуку о томе ће донети Председништво и Савет СВМ-а. Председник Демократске странке војвођанских Мађара (ДСВМ) Бела Чорба упутио је почетком јануара позив СВМ-у и Демократској заједници војвођанских Мађара (ДЗВМ) на разговоре о формирању изборне коалиције, на

Радио 021 »

Војводина, најновије вести »