Монструми из ИСИС-а срушили манастир Светог Илије!

Мондо 20.01.2016  |  МОНДО/Агенције
Монструми из ИСИС-а срушили манастир Светог Илије!

Најстарији хришћански манастир Светог Илије у Ираку претворен је у рушевину, чиме је постао још једна жртва припадника екстремистичке организације Исламска држава (ИС) који униставају светску културну баштину, преносе данас агенције.

Готово 1.400 година манастир Светог Илије, који је подигнут у 6. веку и налази се недалеко од Мосула, одолевао је природним непогодама и представљао свето место у коме су се монаси и људи молили вековима, пренео је АП. Олдест Цхристиан монастери ин Ираq стоод фор неарли 1500 иеарс. Јуст дестроиед би ИСИС. пиц.твиттер.цом/т36т9ББу0е— иан бреммер (@ианбреммер) Јануари 20, 2016 На улазу у манастир налазе се уклесана грчка слова хи и ро (КС и

Повезане вести »

Кључне речи

Коментари

Свет, најновије вести »