Zvezdi pobeda i slava, Partizanu brige

Vesti online 27.02.2016  |  Vestionline

Drugi put u sezoni, crveno-beli su bili bolji od komšija. U 150. večitom derbiju Crvena zvezda je pobedila Partizan 2:1 (2:1) u Humskoj i pobegla ljutom rivalu neverovatnih 32 boda. Bio je to 21. uzastopni trijumf u Super ligi čete Miodraga Božovića i sada već izvesno titula se vraća na "Marakanu".

Sva tri gola viđena su u prvih 45 minuta. Zanimljivo, sva tri gola delo su stranaca. Gosti su se pokazali kao ozbiljniji rival, kao ekipa koja zna šta želi. Podmlađena četa Ivana Tomića se trudila, ali nije mogla protiv iskusnijeg rivala. Partizan je sjajno počeo meč. Debitant u crno-belom meču Sedrik Gogua je doveo domaćina u vođstvo. Međutim, za samo osam minuta, Ibanjez i Vijeira su preokrenuli rezultat. Posle sjajnog gola iz