Peter Prevc zvanično osvojio Svetski kup

Sportske.net 28.02.2016

Svetski kup u ski skokovima neće imati uzbudljivu završnicu kao prošle godine. Za to je zaslužan momak koji ove sezone obara rekorde i piše istoriju ovog sporta. Trinaestom pobedom u sezoni Peter Prevc je napravio nedostižnu prednost u odnosu na ostale rivale i osvojio Kristalni globus.

Slovenački as je sa dve pobede u Almatiju stigao do cifre od 1898 osvojenih bodova, 618 više od prvog pratioca Zeverina Frojnda, šest takmičenja pre kraja sezone. Sve što je bilo moguće osvojiti ove sezone Prevc je osvojio. Nakon Četiri skakonice i zlata na Svetskom prvenstvu u ski letovima, Kristalni globus dolazi kao kruna sezone a on će mu biti uručen na finalu sezone na Planici, pred domaćom publikom. Prevc će ipak imati još