"Мој осмогодишњи син је против Јосиповића због геј бракова"
Вести онлине 01.03.2016 | индекс хр, Вестионлине

"Дође мој син из школе (други разред ОШ) и каже ми: Мени је боља Колинда, али мојем пријатељу из разреда је бољи Јосиповић. Но ја сам му све лијепо објаснио. Питао сам га 'а кај би ти хтио имати два тате или двије маме?' Како дјеца памте и знају тко се залаже за какве вриједности!", написао је на Фејсбуку Хрвоје Шлезак, недавно именовани заменик министра науке и образовања Хрватске.
Наиме, Шлезак је описао анегдоту са својим сином, који похађа други разред Основне школе, а на тему ко је бољи председник: Колинда Грабар Китаровић или Иво Јосиповић. Очигледно поносан на свог сина што је "прочитао" Јосиповића, Шлезак је поделио свој статус, пише Индекс хр. Подсетимо, хрватски председник Иво Јосиповић је рекао да мисли да одредба о дефинисању брака као заједнице жене и мушкарца као таква не треба да стоји у












